V internetovém obchodě Obojky na míru naleznete ručně vyráběné chovatelské potřeby, jakými jsou především obojky, vodítka, náhubky a postroje. Každý výrobek je proto originální a díky Vaším představám vznikají další unikátní modely. Na všechny naše výrobky používáme kvalitní materiály a leta vyzkoušené postupy, proto na ně nabízíme doživotní záruku.

Design výrobků z nabídky lze individuálně modifikovat pomocí našeho generátoru při objednávce, případně nás můžete písemně kontaktovat. Věříme, že Vás naše nabídka osloví a se zakoupeným zbožím budete maximálně spokojeni stejně, jako jsou naši zákazníci v galerii.

Jak to vše začalo

Psal se rok 2009, kdy si ke mně našel cestu můj milovaný Americký stafordšírský teriér jménem Art. Netrvalo to dlouho, Art povyrostl a začal překypovat energií a chutí pracovat. Zvážil jsem různé možnosti aktivit a jakožto správný nadšenec plemen typu „Bull“ jsem potřeboval řádnou výbavu. Narazil jsem tehdy na zkušeného výrobce chovatelských potřeb, jehož produkty mě při osobní návštěvě nadchly svým zpracováním a designem. Nakoupil jsem tedy celou řadu výrobků, od obojků, vodítek, náhubku, postrojů až po drobné sportovní pomůcky a vyrazil k domovu plný nadšení a očekávání, jak všechny ty věci s Artem vyzkoušíme.

Mé okolí mě přivedlo k myšlence

Jak to tak bývá mezi námi pejskaři, rádi si mezi sebou povídáme, chlubíme se a vyměňujeme si zkušenosti. Proto jsem byl pochopitelně často dotazován, kde jsem tak krásný obojek, postroj nebo například vodítko zakoupil. V předávání kontaktu takový problém nebyl, horší bylo časté popisování všech designů výrobků, které jsem osobně měl možnost vidět. To mě přivedlo k myšlence, že vytvořím pro tyto účely e-shop. Kontaktoval jsem tedy výrobce, že pro něj vytvořím za úplatu e-shop. O tuto možnost ale neměl zájem a tak jsme se domluvili na spolupráci, že e-shop sám zainvestuji a on pro mě bude věci vyrábět.

Začátky pro zábavu

Celou tvorbu e-shopu jsem bral jako zábavu a neměl jsem vůbec velké očekávání. Zkrátka můj motiv byla představa, že pejskům dopřávám možnost se ještě více zkrášlit, odlišit, zdokonalit, nebo se jen zabavit. Po několika měsících snahy spatřil svět můj e-shop a těšil jsem se na první psí zákazníky. Ty na sebe nenechali dlouho čekat a já měl radost, že mohu v tomto směru pejskům pomáhat.

Od zábavy k hlubšímu smyslu

Již po pár měsících provozu jsem si uvědomil, že se už nejedná pouze o zábavu, ale o poněkud delší osobní cestu, jejíž smysl mě naplňuje. Pozitivní ohlasy přibývali stejně rychle jako objednávky a brzo jsem musel začít řešit kapacity výroby, která již nestíhala dodávat v adekvátním čase. Abychom byli schopni pokrýt vzrůstající poptávku, rozšířili jsme výrobu o nové sedláře, kteří zároveň přinesli nové nápady a celkově jsme tak naše produkty povýšili na novou úroveň. Souběžně jsme začali pronikat i na zahraniční trhy, kde se těšíme rovněž velmi pozitivnímu ohlasu. Pozice lídra v oblasti zakázkové výroby chovatelských potřeb na českém trhu na sebe nenechala dlouho čekat.

Od smyslu k závazku

Naší odměnou a zároveň závazkem vůči naším zákazníkům je nejen jejich neutuchající přízeň a spokojenost, ale dokonce se snažíme překonat jejich očekávání. Proto tato touha se neustále zlepšovat ve všech směrech nás přivedla k dalším investicím především do velkého strojního vybavení, jako jsou lisy, lasery či tiskárny. Dnes už dokážeme cokoliv na úseň vytisknout, vypálit nebo vyřezat. Vedle kvalitní ruční práce nám zkrátka vypomáhají stroje s vychytávkami, kterých by člověk nebyl schopen, nebo by to bylo ekonomicky neefektivní. Fakt, že od nás vznikající konkurence kopíruje designy, nás akorát utvrzuje v názoru, že děláme své řemeslo dobře. Zároveň nás to pohání ve snaze se neustále zlepšovat a přinášet nové nápady, kterých nejsou ostatní zatím schopni. Zapracovali jsme rovněž na naší prezentaci a uživatelsky přívětivém prostředí, ve kterém se právě nacházíte.

Ing. Marek Příhoda

Milovník psů a majitel obchodu

Nasledujte nás na Facebooku